Audrius Kalytis (SH)

10398321_1185104797422_3717420_n

Arūno Bandzaičio nuotrauka.

 1. Pirmas prisiminimas. Prisimenu – vaikystėje tėvas sukonstravo lanką ir mokė šaudyti, labai toli šaudavo strėlės.
 2. Žodis, kurio ypač pasiilgčiau negalėdamas kalbėti. „Pakryžė“.
 3. Gražiausias keiksmažodis. Po perkūnais.
 4. Trys žodžiai, kuriais norėčiau būti apibūdinamas. Susivėlęs bambantis nuoboda.
 5. Gyvenusi ar gyvenanti persona, su kuria norėčiau susitikti. Lazdynų Pelėda.
 6. Romano veikėjas, kuriame regiu daug savęs. Tokio romano dar neperskaičiau.
 7. Filmas, kuriame norėčiau gyventi. „Mano kaimynas Totoro“.
 8. Man trūksta knygos, filmo, dainos ar kito kūrinio, kuris… Sunku būtų kažką išskirti.
 9. Pavydžiu, kad ne aš sukūriau ar padariau. Nesu pavydus kūrybai ar darbams, gera kūryba ar gerais darbais tiesiog žaviuosi ir mėgaujuosi.
 10. Daina ar albumas, kuris turėtų skambėti per mano laidotuves. Pasistengčiau nepriartinti tokios dienos.
 11. Nebeegzistuojanti vieta, kurią norėčiau atkurti. Nėra.
 12. Vieta (kavinė, gatvė, pastatas ir pan.), kuri nepabosta. Nors esu gan sėslus, stengiuosi neprisirišti prie vienos vietos.
 13. Mano nosis pakvaišta, kai užuodžiu… kažką aitraus, aštraus galbūt.
 14. Pirmą kartą pasimylėjęs, aš… patyriau frustraciją.
 15. Klausimas, kurio visada vengiu. Kodėl visada vėluoji?
 16. Nė už ką negalėčiau… Sekantis.
 17. Jaučiuosi nuogas be… rūbų.
 18. Absurdiškiausias gautas patarimas. Kartais sulaukiu.
 19. Lietuvoje baisiai pasigendu… lengvumo.
 20. Katarsis – tai… https://lt.wikipedia.org/wiki/Katarsis

————————————————–

 • Šiandien apie grupę „SH“ neretai kalbama kaip apie mistišką legendą iš 2003-ųjų. Visgi grupė Lietuvos muzikinėje erdvėje veikė jau nuo 90-ųjų pradžios. Kaip jūs ir kiti grupės nariai vertinate sutartį su „Bomba records“, atsiradimą televizijoje, „Radiocentro“, „Bravo“ apdovanojimuose viso „SH“ muzikinio kelio kontekste? Ar jums vis dar (kaip ir 2010-ųjų metų interviu ore.lt) atrodo, kad „Supermeno užkandžiai“ galėjo būti geresnis albumas?

„SH“ kolektyvas susikūrė 1991-aisiais tokiu sąstatu, kuriame manęs nebuvo. Tai buvo pankuojančių jaunuolių bandymas ir didelis noras pabandyti padaryt kažką panašaus į muziką. Grupėje buvo daug etapų ir lūžių, bet esminiai etapai buvo 2. Pirmas etapas, kai grupė iš esmės laikėsi tik underground’e, tiesiog „GRUPĖ“ buvo jos narių gyvenimo būdas, nepaisant to, ar kažkam ji patinka ar ne. Antras etapas – 2000-ieji metai, kai grupės nariai išvyko gyventi į Londoną ir grupė pradėjo savo veiklą visiškai kitu sąstatu. Įrašoma daina „Sumaišyk mane su cukrum“, kurią išgirsta Zenka (Bomba Records) ir siūlo bendradarbiauti. Bendradarbiavimas vyksta, nepaisant to, kad grupė išpopuliarėja, iš esmės tai lieka tik idėjinis projektas to meto populiariojoje Lietuvos muzikinėje scenoje. Po nesibaigiančios įrašų studijų ir prodiuserių kaitos, apsisprendžiama bendradarbiauti su tuo metu Londone gyvenančiu talentingu prodiuseriu Dariumi Žičkumi. Prasideda 3-jų metų itin „svaigus“ kūrybos procesas, dainų tekstu rašymas bandant sudėti kuo daugiau prasmių, eksperimentai gitarų derinime, beveik visose dainose naudojant DADDBE gitaros derinimus, bandant dainoms suteikti atmosferinę nuotaiką ir pan. Albumas, be abejo, galėjo būti geresnis, kaip ir Pink Floyd „The Dark Side of the Moon“. Tai buvo idėjinis projektas, nekomercinis, todėl galėjom sau leisti daryti ji nekonkretų-neišbaigtą. Prodiuseris – geriausias, kokį galima buvo sau leisti tuo metu. Šiuo metu asmeniškai manau, kad gerai, kad yra toks, koks yra. Tai buvo fainas laikas, daug spalvų grupės gyvenime, jokios minties apie sėkmę, išgarsėjimą, tiesiog faina buvo pabandyt apgaut pasaulį. Palinkėčiau to kiekvienai grupei.

 

 • „SH“ tekstams netrūksta buitinių detalių ir jaukaus artumo, bet tuo pačiu jie – poetiški, net psichodeliški, primena minties srautą. Kas paskatino rašyti tokius tekstus ir nedainuoti angliškai kaip „Sonic Youth“ ir t.t.?

Jie gimė pakankamai natūraliai. Iš pradžių – muzika, paskui tekstai, arba muzika su tekstu kartu. Tiesiog kažkokių nuotaikų, vaizdinių atkartojimas tekstu, nesvarbu kuriuo asmeniu ir privengiant konkrečių pasakojimų ar, šiukštu, pamokslavimų. Kategorijų netaikymas. Manau, geriausia rašyti tekstus ta kalba, kuria mąstai, nors ankstesnėje grupės sudėtyje buvo įvairių bandymų. Beje, dvi dainos albume yra anglų kalba, bet jos sukurtos ankstesniame grupės etape.

 

 • Kokį įspūdį jums palieka šiuolaikinė Lietuvos muzikinė scena, kurioje, regis, kaip niekad gausu taip vadinamos „alternatyvos“? Ar planuojate prie jos prisidėti?

Šiandieninė alternatyvi scena Lietuvoje normali, labai stipriai nepasikeitė, mano manymu. Be abejo, grupių daug, bet kažką stebinančio sunku išgirsti. Kažkas vyksta, tai normalu. Bet vėlgi, kalbėti apie stilių, žanrą, kuris patinka – kaip kalbėti apie spalvą. Šiuo metu į savo grojimą žiūriu kaip į hobį, neturiu konkrečių ateities planų, kartais su malonumu sudalyvauju vienas ar su bendraminčiais kažkokiuose eksperimentiniuose renginiuose.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s