Mark Adam Harold

10345531_769650563124811_3309136992043995842_n

Donato Vataito nuotrauka.

 1. Pirmas prisiminimas. Beveik miriau, nes didelis saldainis blokavo mano gerklę, negalėjau kvėpuot. Prisimenu, kad nesupratau, kad imanoma mirti dėl to, net apskritai nesupratau, kad imanoma mirti. O tada mama panikavo, išgelbėjo mane ir pasakė man, kad beveik miriau. Supratau. Ir vengiu saldainių iki šiol.
 2. Žodis, kurio ypač pasiilgčiau negalėdamas kalbėti. Lietuva.
 3. Gražiausias keiksmažodis. Merde.
 4. Trys žodžiai, kuriais norėčiau būti apibūdinamas. Drąsus, principingas, juokingas.
 5. Gyvenusi ar gyvenanti persona, su kuria norėčiau susitikti. Gal Jackson Pollock arba Andy Warhol. Arba Kurt Cobain. Nežinau. Frank Zappa, Dr. Dre. Ta prasme itin kūrybingi kreizy vyrai. O kažkaip nėra moterų saraše? Tarkime, norėčiau susitikti su Dalia Grybauskaite. Paprašyčiau pilietybės antrą kartą.
 6. Romano veikėjas, kuriame regiu daug savęs. Romanų neskaitau, bet vaikystėje man labai patiko Hari Seldon Issac Asimovo knygoje „Prelude to Foundation“. Nežinau, ar regiu savęs, tik kad buvo inspirational skaityti apie Seldono milžiniškas intergalaktines ambicijas, kai buvau dar jaunas.
 7. Filmas, kuriame norėčiau gyventi. „Top Gun. Būtų gerai būti naikintuvo pilotu, bet užtektų ir tuo žmogumi ant lėktuvnešio, kuris moja rankomis ir signalizuoja „GO, kad pilotai pakiltų.
 8. Man trūksta knygos, filmo, dainos ar kito kūrinio, kuris… galėtų būti pavadintas „Vilniaus stilius” arba „Vilniaus garsas“. Noriu, kad Vilnius atrastų save ir garsintų savo vardą pasaulyje per savo unikaliai skambinančią ar atrodančią kūrybą, o ne tik išmoktų sugerti išorines įtakas (kas yra, be abejo, svarbu, bet tai ne viskas). Manau, kad artėja ta diena.
 9. Pavydžiu, kad ne aš sukūriau ar padariau… Feisbuką. Tiesą sakant, mes 2001 metais jau su draugu sukūrėm platformą draugams dalintis nuotraukomis ir tekstais. Kaip „Tumblr“, bet milijardų neuždirbome dėl to.
 10. Daina ar albumas, kuris turėtų skambėti per mano laidotuves. Aš net „Spotify“ grojaraštį turiu: https://open.spotify.com/user/11120001218/playlist/57jdnathIHrhQvzlzKOP36
 11. Nebeegzistuojanti vieta, kurią norėčiau atkurti. The Crystal Palace https://en.wikipedia.org/wiki/The_Crystal_Palace.
 12. Vieta (kavinė, gatvė, pastatas ir pan.), kuri nepabosta. Šv. Ignoto gatvėje garantuotas malonumas bet kurio sezono metu.
 13. Mano nosis pakvaišta, kai užuodžiu… apynius.
 14. Pirmą kartą pasimylėjęs, aš… naudojau prezervatyvą.
 15. Klausimas, kurio visada vengiu. Kad nevengiu klausimų. Norėčiau kuo daugiau.
 16. Nė už ką negalėčiau… savo noru vairuoti „Audi“.
 17. Jaučiuosi nuogas be… Niekada nesu nuogas. Juk esu anglas. Mes dėvime kostiumus su katiliuku, net kai miegame.
 18. Absurdiškiausias gautas patarimas. „Tylėk apie gėjus ir narkotikus”, – Liberalų sąjūdžio štabo vadovė.
 19. Lietuvoje baisiai pasigendu… žmonių, kurie šypsosi ir padėkoja, kai palaikai jiems atidarytas duris.
 20. Katarsis – tai… pagroti bugnais su grupe muzikantų kokį Nirvanos „Radio Friendly Unit Shifter“.

 

————————————————–

 • Jei reikėtų parašyti knygą apie savo gyvenimą Vilniuje, kaip ji vadintųsi ir kokio žanro būtų?

Labai norėčiau, kad būtų pavadintas „Vilnius WTF”, kad būtų kažkas tarp „Big Lebowski“ ir „Zero II“ ir kad būtų filmas, o ne knyga. Jei knyga – skandalingi politiniai memuarai, o pavadinimas – ironiškas ir su juodu humoru. Pavyzdžiui, „My Struggle: Invading Eastern Europe”.

 

 • Aktyviai reaguojate į aktualijas online. Ar yra tekę gailėtis skubotų reakcijų ar pareiškimų?

Gal skaitytojams sunku suvokti, kiek cenzuruoju save, kad daug minučių svarstau dėl kiekvieno žodžio įrašuose online. Vienintelis dalykas, dėl kurio apgailestauju, yra neapykanta. Jei skubiai bitchslappinu žmogų viešai, agresyviai, tai negražu. Na, bet su laiku išmokau susilaikyti nuo tokio asmeniško negatyvumo. Jei varai ant kito žmogaus asmeniškai, reiškia, kad nekenti kažko apie save ir tiek. Pripažįstu, kad aš niekuo neypatingas toje sferoje – kartais klystu. Tik pridurčiau, kad mano garsiausias „negatyvus” įrašas buvo apie Lietuvos politiką kaip valstybę, o ne apie asmeniškumus.

 

 • Įprasta kalbėti apie „dvi Lietuvas”. Kiek pagrįstas jums atrodo šis teiginys?

Net nežinau, ką tai reiškia. Tai kažkoks shorthandas, kad būtų patogiau tinginiams kalbėti apie politiką ir viską subanalinti iki juoda/balta arba dviejų stovyklų ir t.t. Jokių pilkų atspalvių. O jei ką, aš rimtai svarstyčiau Vilnexit, jei kažkam kaime nepriimtina egzistuoti toje pačioje valstybėje kartu su „kofi inn hipsteriais ir visokiais užsieniečiais”.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s