
Asmeninio archyvo nuotr.
- Pirmas prisiminimas. Aš nekalbėjau, iki kol man suėjo treji metai. Labai abstrakčiai prisimenu tėvų susirūpinimą tokia mano būsena.
- Žodis, kurio ypač pasiilgčiau negalėdamas kalbėti. Tylėjimas man yra priimtinesnė egzistavimo forma nei kalbėjimas. Nepasiilgčiau.
- Gražiausias keiksmažodis. Bet kuris iškoštas Johno Lydono skamba puikiai.
- Trys žodžiai, kuriais norėčiau būti apibūdinamas. Viliuosi, kad mane apibūdinti neužteks tik trijų žodžių – netikiu etiketėmis.
- Gyvenusi ar gyvenanti persona, su kuria norėčiau susitikti. Galbūt su savo proseneliais. Būtų įdomu pasiklausyti jų istorijų, jų tėvų istorijų, suprasti, kaip jie galvoja, kas juos jaudina, patyrinėti savo šaknis.
- Romano veikėjas, kuriame regiu daug savęs. Paskutiniai romanų veikėjai, su kuriais sąmoningai save tapatinau, buvo Oseola ir Čingadžgukas… Ir tai buvo labai senai! Nebeskaitau romanų ieškodamas savęs.
- Filmas, kuriame norėčiau gyventi. Arba „Leningrad Cowboys Go America“, arba beveik bet kuris meksikiečių filmas. Kažkokia nepakartojama dinamika ir plastika juos jungia.
- Man trūksta knygos, filmo, dainos ar kito kūrinio, kuris… Man trūksta laiko.
- Pavydžiu, kad ne aš sukūriau ar padariau… Pavydžiu sau savo darbų, kuriuos dar padarysiu.
- Daina ar albumas, kuris turėtų skambėti per mano laidotuves. Naujojo Orleano džiazo kanonas yra man priimtina laidotuvių muzika.
- Nebeegzistuojanti vieta, kurią norėčiau atkurti. Originalų Vilniaus senamiesčio gatvių tinklą ir namus, sunaikintus pokario metu aplink Vokiečių gatvę.
- Vieta (kavinė, gatvė, pastatas ir pan.), kuri nepabosta. Niujorkas dažnai nervina, bet niekada nepabosta.
- Mano nosis pakvaišta, kai užuodžiu… Jamaiką leidžiantis saulei, kai oras po karštos dienos prisipildo vandenyno, žiedų, keptos žuvies ir marihuanos kvapais.
- Pirmą kartą pasimylėjęs, aš… norėjau antro karto.
- Klausimas, kurio visada vengiu. Nevengiu nieko – gaunu daug pabodusių klausimų, bet esu mandagus. Kantriai atsakinėju į bet kokius klausimus, ką ši anketa ir gali paliudyti.
- Nė už ką negalėčiau… Daug ką galėčiau vieną kartą.
- Jaučiuosi nuogas be… akinių.
- Absurdiškiausias gautas patarimas. Aš manyčiau, kad prisiminti reiktų gerus patarimus. Tai netgi būtų naudinga, o prisiminti absurdiškus nėra prasmės.
- Lietuvoje baisiai pasigendu… Aš Lietuvoje per trumpai būnu, kad galėčiau kažko „baisiai“ pasigesti. Atvykęs džiaugiuosi tuo, ką ji gali duoti.
- Katarsis – tai… Pagooglinau, kas tai. The process of releasing, and thereby providing relief from strong or repressed emotions – ar taip?
————————————————–
- Originalumas jūsų darbuose – spontaniško polėkio ar ilgų ieškojimų išdava?
Originalumas darbuose turėtų būti originalaus mąstymo išdava. Originalus mąstymas susiformuoja ilgų ieškojimų ir spontaniškų polėkių pasekoje, nepailstamai kvestionuojant visuotinai priimtinus šablonus.
- Kokie gatvės meno kūriniai priverčia atsisukti jus patį?
Bet kuris gatvės meno kūrinys verčia atsisukti. Tokia jau šios meno formos specifika –intervencija į rutiną. Kai kurie tikrai išmoningi darbai verčia sustoti ir įdėmiau juos patyrinėti.
- Jūsų iliustracijos „Courrier International“, „the New York Times“ ar „the Wall Street Journal“ atliepia aktualias socialines, politines ar ekonomines temas. Kiek svarbu menininkui sekti kasdienes aktualijas ir į jas reaguoti?
Taisyklių nėra. Menininkas(-ė) turi pats(-i) rinkis savo kelią. Jis ar ji gali sekti ir reaguoti į aktualijas, gali nesekti ir nereaguoti – sukurtų darbų aktualumas nuo to nepriklauso.